Dla kogo fundusz parasowolowy?

Dla kogo fundusz parasowolowy?

Fundusz inwestycyjny parasolowy uważa się obecnie za jedno z najlepszych rozwiązań w zakresie oszczędzania i pomnażania swoich funduszy. Potencjalni klienci doceniają jego zalety i zdają sobie sprawę, że ta opcja wydaje się być naprawdę bezpieczna. Mimo tego jednak doradcy finansowi i analitycy zaznaczają, że parasolowe rozwiązanie nie jest przeznaczone dla wszystkich. Owszem, nikomu nie można go zabronić, ale warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby, a dopiero potem podejmować ostateczną decyzję.

Znawcy tematu zgodnie twierdzą, że fundusz parasolowy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zamierzają aktywnie i dynamicznie zarządzać swoimi funduszami. Nie powinny na takie rozwiązanie decydować się natomiast osoby, które pragną stabilizacji i spokoju. W takim wypadku fundusz parasolowy nie ma żadnego sensu, może bowiem okazać się, że nic nie zarobimy. Takie rozwiązanie wymaga od nas bowiem elastyczności i szybkiego podejmowania decyzji. Jednego dnia może się przecież okazać, że zupełnie trzeba zmienić swój cel inwestowania, odejść na przykład od akcji i szybko lokować pieniądze w obligacjach.

Konieczne jest również, aby potencjalny inwestor miał otwarty umysł i był gotowy do zmiany swoich przyzwyczajeń. Nie może być również tak, że zupełnie nie znamy się na żadnych zagadnieniach finansowych, ale decydujemy się na fundusz parasolowy. Oczywiście, będziemy nieustannie korzystać z pomocy analityka, a nawet maklera, jednak znajomość podstaw jest tutaj wymagana. Jak zatem widać, fundusz parasolowy nie jest przeznaczony dla wszystkich, Ci, którzy wolą spokój i stabilizację, powinni raczej zdecydować się na coś zupełnie innego, na przykład fundusze akcji i obligacji. Nie trzeba wówczas martwić się o żadne zmiany, cel inwestycji zawsze będzie taki sam.

No Responses

Write a response