Na czym polega pomoc prawna dla frankowiczów?

Na czym polega pomoc prawna dla frankowiczów?

W dzisiejszych czasach jednym z najbardziej nośnych tematów w mediach, ale i nie tylko są kredyty frankowe. Jak bowiem wielu z nas wie, sporo osób w przeszłości zwiedzonych obietnicą zysku zostało skuszonych na tego rodzaju zobowiązanie. Niestety z czasem okazało się, że nie był to niestety dobry ruch. Na szczęście jest coś takiego jak pomoc prawna dla frankowiczów, co może wielu z nich ułatwić mocno życie.

Pomoc prawna dla frankowiczów – czyli co?

Na samym początku wyjaśnijmy od razu na czym polega pomoc prawna frankowiczom? Otóż jest to nic innego jak usługa, którą oferuje kancelaria prawna w celu ochrony interesów swojego klienta. Pierwszym krokiem, jaki zazwyczaj jest stosowany w tego rodzaju procedurze jest zgromadzenie przez prawnika kompletu dokumentów, dotyczących danej sprawy. Radca prawny od kredytów dokonuje także gruntownej ich analizy, zwracając swoją szczególną uwagę na temat roszczeń, które w późniejszych czasie wytoczone zostaną przeciwko bankowi. Często sprawdza się tutaj wszystkie zapisy w umowie kredytowej i sprawdza się je pod kątem ich ważności. Z dobrej analizy prawnik od kredytów z pewnością wyczyta, czy możliwe jest stwierdzenie nieważności całości kredytowej umowy, czy też jedynie jej „odfrankowienie”. Z obu tych rozwiązań klienci powinny być jednak usatysfakcjonowani, gdyż pozwalają one chociażby w części na zrekompensowanie poniesionych strat finansowych.

Czy jest skuteczna pomoc prawna dla frankowiczów?

W kontekście pomocy niesionej osobom zaciągającym kredyty frankowe, warto zadać kluczowe pytania a mianowicie – czy pomoc prawna dla frankowiczów działa? Otóż niewątpliwie trudno jest tutaj pokusić się o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko bowiem dlatego, że bardzo wiele spraw przeciwko podmiotom bankowym wciąż jest w toku. Mimo to można już zauważyć pewne symptomy tego, że dobry prawnik od umów kredytowych może niejednokrotnie zdziałać prawdziwe cuda. Warto bowiem mieć na uwadze chociażby to, że taki pełnomocnik nie tylko analizuje umowę kredytową (o czym pisaliśmy powyżej), lecz także sporządza wszelkie pisma. Trudno zaprzeczyć, że o wiele łatwiej jest dochodzić swoich praw, mając u swojego boku takiego specjalistę.

Ile kosztuje pomoc prawna dla frankowiczów?

Na koniec naszych rozważań napiszmy jeszcze trochę o tym jak to wygląda, gdy chodzi o koszty. „Pomoc prawna musi przecież być droga” – myślą niektórzy. Tymczasem jak się okazuje, wcale tak być nie musi. Na rynku usług prawniczych powstaje bowiem coraz więcej kancelarii prawnych specjalizujących się w tego rodzaju działaniach. Znaczący wzrost ich liczby, przekłada się z kolei na sporą obniżkę rynkowych cen za usługi prawnicze dla frankowiczów, ale i nie tylko. Oczywiście trzeba pamiętać, że często cena usług prawniczych równa się też ich jakości. Warto więc dołożyć wszelkich starań do tego, aby zaangażować do walki z bankiem jak najlepszego fachowca. Udowodniliśmy przecież powyżej, że dobry prawnik od kredytów po zwycięstwie sądowym z bankiem na pewno spłaci nam się z nawiązką.

No Responses

Write a response