Bankomat uniwersalny

Bankomat uniwersalny

Na ulicach naszych miast każdego dnia widzimy wiele bankomatów. Niektóre z nich rozpoznajemy bardzo dobrze, należą bowiem do banku, którego jesteśmy klientami i korzystamy właśnie z nich. Inne natomiast są dla nas całkowicie obce, wiemy jednak, że istnieją na rynku finansowym od wielu lat. Istnieją jeszcze jedne bankomaty, które z powodzeniem można by nazwać uniwersalnymi, ponieważ obsługują klientów kilku banków.

Tego typu urządzenia są oznaczone w taki sposób, aby każdy, kto aktualnie nie ma możliwości skorzystania ze swojego konta, wiedział, że może użyć właśnie tego bankomatu. Sposób oznaczenia jest stosunkowo prosty, na najbardziej widocznej części maszyny umieszcza się po prostu naklejki informujące nas o tym, kto może skorzystać z napotkanego właśnie bankomatu. Wystarczy zatem dokładnie się przyjrzeć i sprawdzić, czy my również należymy do szczęśliwego grona wybrańców.

Korzystanie z bankomatów uniwersalnych jest dla nas całkowicie bezpłatne. Możemy więc dowolnie wypłacać pieniądze, sprawdzać swoje saldo, a także drukować sobie rachunki i potwierdzenia dokonanych wypłat. Nie ma tutaj żadnego limitu, należy ten bankomat traktować po prostu jak swój własny.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy zdecydujemy się na użycie zupełnie obcego urządzenia. O ile wykonanie transakcji w ogóle będzie możliwe, przyjdzie nam ponieść dodatkowe koszty. Zazwyczaj jest to kilka złotych. Chociaż to niewiele, będzie nas sporo kosztowało, jeśli bardzo często zamierzamy korzystać z takiego rozwiązania. Jeżeli zatem niemożliwe jest w danym momencie odszukanie własnego bankomatu, najlepszym pomysłem będzie użycie uniwersalnego, nie trzeba ponieść wówczas dodatkowej opłaty.

No Responses

Write a response